Gruzja to kraj tradycji. Położenie i klimat okolicy tworzą świetne warunki do rozwoju hodowli owiec, co daje możliwość pielęgnowania kunsztu rękodzieła. O istnieniu nieprzerwanej kultury tkactwa świadczą piękne, artystyczne kilimy, (tkaniny dekoracyjne, dwustronne, wykonywane wełnianym wątkiem na osnowie wełnianej lub lnianej), które wykorzystywane były nie tylko w życiu codziennym, ale także jako towar eksportowy.
Warsztat „Korzenie” postanowił kultywować i przekazywać dalej wiedzę na temat tej dziedziny dziedzictwa kulturowego. W zajęciach biorą udział głównie kobiety, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i niepełnosprawne (niesłyszące). Udało im się wypracować pozycję profesjonalistów wysokiego szczebla i dać pozytywny przykład ludziom borykającym się z problemami ekonomicznymi. Warsztat jako jedyny w Gruzji wykorzystuje barwniki naturalne do barwienia tkanin, co zostało docenione przez wielu ekspertów.
Organizatorka zajęć zauważa, że zatrzymanie się świata w tym roku było niezwykle trudne dla artystów, jednak przyniosło również pozytywne efekty — zdali sobie oni sprawę, że to sztuka przyczyniła się do odporności psychicznej uczestników zajęć, przez co postanowili wykorzystać tkactwo do arteterapii.